• Zadzwoń 667 696 696

POZERKI S/S 2017

Jak uchwycić piękno trwającej chwili? Myślę, że większość projektantów tak jak ja próbowało się z tym zmierzyć i przenieść jej ulotność na powstające na kartkach szkice.

Jako artyści-twórcy odczuwamy oddziałujące na nas bodźce znacznie intensywniej. Nasza kreatywna wrażliwość jest przez cały czas na pełnych obrotach. Odbieramy otoczenie euforycznie, przenikliwie. Zwracamy uwagę na szczegóły często dla innych nieistotne.

Nowa kolekcja Pozerek stanowi moją próbę interpretacji ulotności: chwili, barw, natury. Szczególną inspiracją, która natchnęła mnie do stworzenia letniej kolekcji były niezwykłe skrzydła owadów-ważek których kolory spróbowałam odtworzyć w moich projektach. #Libellule-ważka, symbol efemeryzmu, chwilowości, zmian, idealnie odzwierciedla ich wygląd: delikatny, transparentnie pastelowy. Magiczny, pełen blasku, mnogości barw.

Zależało mi również na podkreśleniu kobiecego piękna mającego dwie twarze: twarz niezależną i silną oraz tę subtelną, delikatną. Delikatność starałam się zawrzeć w kolorystyce. Siłę- w detalach. Co ciekawe, w ten sam sposób #Libellule, ważka była opisywana przez Indian i nie raz porównywana do postaci kobiety.

Ulotność zatrzymana w projektach, to jest to o czym cały czas myślałam rysując, wybierając materiały, dobierając guziki czy dopracowując szczegóły.

Postawiłam na fasony podkreślające piękno kobiecych sylwetek ale równocześnie pozostawiające miejsce na działanie wyobraźni w myśl powiedzenia, że pierwsze wrażenie mamy szansę zrobić tylko jeden raz. Przezroczystości, falbany, plisy, prześwity to moja własna, modowa interpretacja ulotności.

Kolory kolekcji, odcienie niebieskości i różu: błękit, granat, pudrowy i cukierkowy róż są efektem inspiracji odcieniami skrzydeł. Nadają kolekcji dziewczęcości i indywidualnego charakteru. Dopełnieniem całości są kontrastowe, zaskakujące detale czyli wykończenia przy rękawach, ściągacze, kołnierzyki, kokardy, bufki, dekolty.

Z uśmiechem na twarzy oddaję teraz kolekcję wiosna/lato 2017 Wam. Mam ogromną nadzieję, że znajdziecie w niej coś dla siebie i że zagości w Waszych szafach na długi czas.


Proszę czekać...